نوروز کاشان

کاشان در نوروز، یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران است.

علاوه بر مسافران و گردشگرانی که در مسیر اصفهان و یزد و کرمان و مناطق مرکزی ایران از کاشان هم بازدید می کنند گردشگران و کاشانگردان بسیاری نیز خود کاشان را به عنوان یک مقصد گردشگری ناب و جذاب بر می گزینند.

هوای معتدل و شهر کاشان در نوروز و جاذبه های طبیعی همچون نیاسر و آبشار و چشمه تالار، لاله زارهای زیبا و بی نظیر نیاسر در نوروز، باغ فین و چشمه سلیمانیه و گردشگری کویر و به ویژه مرنجاب و کاروانسرای شاه عباسی مرنجاب در نوروز همه ساله میزبان صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

کاشان به دلیل برخورداری از انبوه آثار و جاذبه های تاریخی و نیز تجربه تاریخی مردم و مسئولانش در گردشگری، معمولاً در سازماندهی، اسکان و پذیرایی از گردشگران نوروزی دارای یکی از بهترین عملکردها در نوروز هر سال می باشد.

هتل های کاشان، هتل های سنتی که غالباً در خانه های تاریخی کاشان استقرار یافته اند و اقامتگاه هایی که مردم گردشگر دوست کاشان مهیا نموده اند همراه با مجموعه ای از مدارس و زائرسراها و اقامتگاه های نوروزی که از طریق ستاد سفرهای نوروزی و شهرداری کاشان، سازماندهی شده اند امکانات اقامتی مناسبی را در اختیار کاشانگردان قرار می دهد.

برای سفر به کاشان در نوروز بهتر است البته لباس گرم همراه داشته باشید چه بسا عزیمت به مناطق کوهستانی همچون نیاسر و ابیانه و قمصر و برزک شما را ناگزیر به استفاده از لباس گرم نماید.

توصیه می کنیم اگر قصد اقامت نوروزی در کاشان دارید با توجه به انبوه گردشگران نوروزی کاشان، حتماً و به موقع برای رزرو هتل و اماکن اقامتی اقدام فرمایید.

سوغات نوروزی و همیشگی کاشان، کلوچه و پشمک، ارده شیره، حلوا ارده می باشد.

گلاب ناب کاشان را البته باید در اردیبهشت ماه به بعد و در فصل گردشگری گل و گلاب، تهیه فرمایید. بخاطر داشته باشید که نوروز، فصل گلابگیری کاشان نیست و اگر خواهان گلاب تازه هستید در نوروز، گلاب تهیه نفرمایید. از نیمه دوم اردیبهشت ماه، گلاب تازه کاشان به بازار عرضه می گردد.

کاشانگردی برای شما سفری دلنشین و خاطره انگیز در نوروز 1397 آرزومند است.

کاشانگردی تقاضا دارد خاطرات و سفرنامه خود به کاشان را برای ما ارسال فرمایید تا در سایت کاشانگردی منتشر کنیم.